Fotoğrafın Adı

0
1505

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle, cep telefonlarına monte edilen fotoğraf ve video çekme özellikleri, fotoğraf dilini kolaylaştırıyormu zorlaştiriyormu belki de bir tartışma konusu.
Cep telefonunuzla her anı yakalama olasılığınız fotoğraf makinesine göre çok daha fazla. Telefonlar hep yanımızda olduğu için koşarken yürürken hatta düşerken kendimizi kayda alabiliyoruz. Peki bu kayıtlar fotoğraf makinesiyle çekilen kare yada kereler kadar değerli mi?

şöyle düşünün cep telefonumuzla günde 10 lar 20 ler diyebileceğimiz kadar deklanşöre basıyoruz. Günde 20 kare fotoğraf ayda 600 senede 7200 kare eder. Ayni kişi senede fotoğraf makinesini yanında gezdirdiği gün sayısı ortalama 30 gün olsun yakalanan kare sayısı cep telefonuna göre çok daha az olacaktır   aslında benim burada karelerin azlığı yada çokluğu ile ilgili bir istatistik verim yok ama anlatmak istediğim başka bir şey var.

Dikkat çekmek istediğim konu şu cep telefonu ve fotoğraf makinesiyle  senede çekilen fotoğraf sayısı 7200 yani her iki side eşit olsun aradan 5 yıl geçtiğini var sayalım hangi makineyle çekilen fotoğraflar ilgimiz çekecektir yada kalıcı görüntüler hangileri olacak. yakalanan o an veya o anı en iyi hangi makine anlatacak. En iyi fotoğraf bir hadise veya bir anı en iyi koşulların oluştuğu yani suyun, çamurun, yağmurun, güneşin, gölgenin, nesnelerin renk uyumu ve en güzel göründüğü anı yakalayarak bizim gözümüze ve kulağımıza en iyi anlatandır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz