Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaFotğraf MakaleStresten Uzaklaştıran Hobiler

Stresten Uzaklaştıran Hobiler

Değerli dostlar, hayatımızda her insan da olduğu gibi benim ve sizlerin yaşamış veya yaşamak ta olduğu stresten bahsedeceğim.

Elbette stres siz insan olamaz ancak bu hadiseyi büyütmeden kendimizden nasıl uzaklaştırabiliriz onu sizlere yazmaya çalışacağım. Öncelikle ülkemizde insanların senelere göre yaşama biçimleri farklıdır. Mesela 1900 lu yıllarda yaşayanlarla 1950 li yıllar arasında yaşayanlar arasında büyük farklar vardır. Yine 1960 lı yıllarda yaşayanlarla 2019 lu yıllarda yaşayanlar arasındaki farklarda önceki yüzyılda yaşayanlara göre farklıdır.   Biz günümüz olan 2019 yılını anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Günümüzde artık tüketim son derece artmıştır. Her türlü alet, edevat, teknolojik alet,  giyim, kuşam, yiyecek ve içeceklerin ayağımıza kadar sunulması elbette stresli ortamı daha da artırmaktadır. Hesaplamalar bütçeye göre yapılmadığından insanlar kendini stresin içinde bulmaktadır. Elbette stresle ilgili daha çok nedenler vardır.

Peki  Stres ortamını nasıl minimize ederiz.

Öncelikle her insanın bütçesine göre iyi bir hobisi olması lazım. Bu hobileri izinli olduğu müsait günlerde gerçekleştirmesi lazım.

Fotoğraf Çekmek:

Bir tatil günü eşinizi dostunuz la beraber doğa gezisi yapa bilirsiniz. Bu gezi esnasında bolca fotoğraf çekebilir kitap okuyup müzik dinleyebiliriz. Fotoğraf çekme işinde para da kazanabilirsiniz. Fotoğraf güzel anıları saklamak için çok önemlidir. Stresli zamanlarınızda geçmişte yaşadığınız güzel anıları düşleye bilirsiniz bu anılarınız fotoğraf karelerinde saklanmışsa albümlere baka bilirsiniz. Her şeye rağmen hayat güzeldir ilkesiyle kendimizi motive etmeliyiz.   

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Doç Dr Fahrettin YAĞCI

TÜRKİYE NİNE

Osmanlıca Kelimeler

Recent Comments